Чи знаєте Ви, що додаткова потреба в поживних речовинах є не лише в період вагітності, а й під час годування грудьми?

Потреби в поживних речовинах під час лактації виявляються значно більшими, ніж при вагітності.

 

На конференції, що проходила під егідою Національного інституту охорони здоров’я США на тему: “Використання харчових добавок у жінок: поточний стан і майбутні напрямки”, були зроблені висновки про потреби в поживних речовинах не тільки вагітних жінок, а також і матерів, що годують.

Як загальноприйняті, рекомендації стосуються виключно грудного вигодовування протягом перших 6 місяців життя дитини, тому що харчування та запаси поживних речовин матері мають бути достатні і в достатній кількісті передаватися дитині. Склад молока мінливий і залежить від харчування матері, що особливо помітно проявляється у вмісті вітамінів та мінералів.

Потреби в поживних речовинах під час лактації виявляються значно більшими, ніж при вагітності.

Причиною цього є те, що протягом перших 4-6 місяців свого життя немовлята подвоюють свою вагу при народженні. Молоко, секретоване за ці 4 місяці, по енергетичній споживчій цінності рівноцінне енергетичним потребам всього періоду вагітності. Концентрація поживних речовин в дієти матері має важливе значення під час лактації, оскільки очікуване збільшення енергетичних потреб є меншим, ніж збільшенням потреб в поживних речовин. Крім того, було зроблено висновок про те, що потреба в деяких вітамінах і мікроелементах під час грудного вигодовування більша ніж під час вагітності, а саме у вітаміні С, вітамінах В1, В6, В12, пантотеновій кислоті, біотині, холіні, вітаміні Е, цинку, йодові, селені тощо.

Ми можемо зробити висновок, що здорове харчування, яке може забезпечити потребу в поживних речовинах, дуже важливе під час годування груддю, як для матері, щоб запобігти виснаженню організму, так і для дитини, з метою забезпечення належного росту та розвитку.

Щоденне доповнення харчової добавки, призначеної для матерів що годують груддю, не замінить здорову дієту, але це надійне джерело підтримки протягом такого важливого періоду життя для вас і вашої дитини.

Mary Frances Picciano (2003). Pregnancy and Lactation: Physiological Adjustments, Nutritional Requirements and the Role of Dietary Supplements. The Journal of  Nutrition. vol. 133 no. 6.p. 1997S-2002S

Корисні матеріали та статті

Докозогексаєнова кислота (ДГК) - омега-3 жирна кислота, необхідна для здоров'я ...

Потреби в поживних речовинах під час лактації виявляються значно більшими, ...